Közhasznú szervezet

Döntvénytár

Az "Együtt a jövőnkért 95" Alapítvány

Adószám: 18763513-1-14

Húsz éve, hogy kezdeményezésemre négy alapító tag támogatásával megalakult az „Együtt a jövőnkért ’95” Alapítvány. Az alapítványt öt fős kuratórium irányítja. Létrehozásának fő célkitűzése az volt, hogy a Hunyadi János Általános Iskola diákjait különböző területeken támogassa. Ezek a mai napig megmaradtak:

Az alapítvány mindvégig stabilan működött. Kezdetben a kedvező adózási lehetőséggel még támogatókat, szponzorokat sikerült megnyerni céljaink érdekében, mára már leginkább csak a felajánlott SZJA 1%-a, pályázati lehetőség illetve önkormányzati támogatás maradt bevételi forrásként. Az eltelt két évtized alatt sok tárgyi eszköz megvételével és még több közvetlen pénzbeli ráfordítással járult hozzá az iskola tanulóinak különböző szintű támogatásához. Reméljük, hogy még sok-sok éven át képes lesz olyan kiegészítő forrást nyújtani, mely hatékonyan járul hozzá iskolánk tárgyi feltételeinek javításához valamint diákjaink támogatásához.

Kaposmérő, 2015. augusztus 20.

Tisztelettel:
kuratóriumi elnök